Warning: Declaration of aec_contributor_list::form() should be compatible with WP_Widget::form($instance) in /home/megusta/domains/streetdance.lt/public_html/wp-content/plugins/ajax-event-calendar/inc/widget-contributors.php on line 61
Šiuolaikinio ir gatvės šokio spektaklis „Šventasis pavasaris“ PREMJERA! | StreetDance.lt

11146331_947252051973800_1923850023794089038_o
0

Šiuolaikinio ir gatvės šokio spektaklis „Šventasis pavasaris“ PREMJERA!

Naujasis Baltijos šokis pristato šokio premjerą!

Šokio spektaklis I. Stravinskio kūrinio „Šventasis pavasaris“ motyvais

Spektaklio kūrėjai – žinomi jaunosios kartos choreografai ir urbanistinės subkultūros atstovai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė, geriau žinomi, kaip kūrybinis „Low Air“ tandemas. Praėjusiais metais įvertinti Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią metų choreografiją spektakliui „Kelionė namo“, šiais metais jie sugrįžta su svajonių komanda ir festivalio „Naujasis Baltijos šokis‘15“ publikai pristatys naujausią savo kūrinį – modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.

Praėjus daugiau nei šimtmečiui šiuolaikiniai kūrėjai siekia prikelti visame pasaulyje žinomą baleto spektaklį ir atlikti jį pasitelkus profesionalią urbanistinę choreografiją, specialiai šiam projektui sukurtą muzikos aranžuotę (du fortepijonai ir elektroninė muzika) bei naujausias technines garso ir vaizdo transliavimo galimybes.

Nors Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, „Šventojo pavasario“ versijų buvo sukurta gana daug, tačiau tai yra pirmoji urbanistinė kūrinio interpretacija.
Spektaklio kūrėjai siekia pažinti I. Stravinskio kūrybą, analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas, bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. I. Stravinskio kūrinio partitūroje panaudota daugybė lietuvių liaudies melodijų. Vienas iš pagrindinių spektaklio tikslų – išryškinti tamprų I. Stravinskio muzikinio teksto ryšį su Lietuvių liaudies muzika, atnaujinti ir aktualizuoti kūrinį šių dienų žiūrovui.

Kartu su žinomais gatvės šokių atlikėjais Laurynu Žakevičiumi ir Airida Gudaite scenoje vienas žymiausių šiuolaikinio šokio šokėjų Mantas Stabačinskas, Auksinio scenos kryžiaus nominantė, aktorė ir šokėja Agnė Ramanauskaitė, pirmą kartą teatro scenoje šokėja Brigida Gruodytė ir Lauryno mokinys – šokėjas Lukas Karvelis.

Naujojo spektaklio atmosferą kuria gyva muzika, kurią aštuoniomis rankomis keturios pianistės atliks dviem fortepijonais. Šalia jų – specialiai sukurta elektroninė muzika.

Choreografai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė
Režisierius konsultantas Vidas Bareikis
Atlikėjai: Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas, Brigida Gruodytė ir Lukas Karvelis
Fortepijoninis ansamblis: Ina-Marija Ubaitė, Aušra Vaitkutė, Roberta Mikučionytė ir Lukrecija Petkutė- Dailidienė
Scenografė Šarūnė Pečiukonytė | Kompozitorė, aranžuotės autorė Lukrecija Pektutė- Dailidienė | Garso režisierius Tadas Dailyda | Kostiumų dailininkė Dovilė Gudaitė | Šviesų dailininkas Vilius Vilutis
Trukmė 40

2015-04-28


Ankstenis pranešimas

Sekantis pranešimas